"Fani"
"Fani"

Fani spasio Marsej i linča sudije, strašan finiš u Tuluzu

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.02.13. | 21:55

Desni bek kluba iz najveće francuske luke golom u 94. minutu ostavio saigrače u trci za šampionsku titulu...

FaniMarsej je bio na pragu da izgubi trku sa Lionom i PSŽ za šampionsku titulu, ali je na scenu stupio Rod Fani u poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena i doneo sva tri boda protiv Valensijana – 1:0. Desni bek kluba iz najveće francuske luke spasio je i sudijsku trojku sigurnog linča, pošto prethodno nisu dosudili dva penala.

Prvi u 50, a drugi u 89. minutu kada su gostujući igrači u obe situacije igrali rukom u svom šesnaestercu. Na sreću Marseja, verovatno i sudija, Fani je matirao Penetoa i doneo neopisivo slavlje na stadionu Velodrom.

Marsej je sada preskočio Lion, zauzeo drugo mesto i za Svecima zaostaje pet bodova.

Nica je u Bastiji nastavila seriju dobrih rezultata. Gosti su slavili golom Mupea u 61. minutu. Velika uzbuđenja viđena su u Tuluzu, gde je čak četiri pogotka postignuto u poslednih 12. minuta. Prva dva su postigli gosti u 78. i 83, a druga dva domaći u 87. i 89. minutu. Lorijan je na svom teren nadigrao Evijan (2:1), Monpelje je bio bolji za gol od Nansija (1:0) dok je meč između Bresta i Ajačija završen rezultatom 1:1.

LIGA 1 – 25. KOLO:

Marsej – Valensijen 1:0 (0:0)