""

Fajenord prati Ajaks u stopu, Danilo Pantić sedeo na klupi Vitesea

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.08.15. | 18:30

Golove za ekipu iz Roterdama postigli Kujt i Basačikoglu

Fajenord prati Ajaks u stopu! Posle tri kola u holandskoj Erediviziji ta dva tima kolo vode. Ekipa iz Roterdama dosta mučila sa Viteseom u poslednjem susretu treće runde, ali je na kraju ipak slavila rezultatom 2:0 i tako zadržala stopostotan učinak - devet bodova iz tri meča.

Domaćin je imao više loptu u posedu i kontrolu utakmice, međutim, gosti iz Arnema su se umešno branili sve do 77. minuta, kada je dosuđen penal za Fajenord. Odgovornost je, očekivano, preuzeo najiskusniji igrač crveno-belih i povratnik u holandski fudbal Dirk Kujt - lopta u jednu, golman u drugi stranu, i to je 1:0.

Još se fudbaleri Vitesea nisu osvestili, a meč je bio definitivno rešen. Samo dva minuta kasnije Basačikoglu je probio kroz sredinu, jednom fudbaleru gostiju proturio loptu kroz noge, pretrčao ga, i onda u situaciji jedan na jedan rutinski matirao golmana Roma - 2:0.

Marko Vejinović odigrao je svih 90 minuta za Fajenord, dok je nekadašnji napadač Crvene zvezde Abiola Dauda igrao do 79. minuta za Vitese. Doskorašnji fudbaler Partizana Danilo Pantić presedeo je čitav meč na klupi za rezervne igrače...