""

Espanjol uništio Bilbao na San Mamesu, Rajo dobio Atletiko Madrid! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.02.13. | 22:51

Katalonci upisali četvrti trijumf na poslednjih pet utakmica

Fudbaleri Espanjola nastavili su seriju sjajnih rezultata i protiv Bilbaoa na San Mamesu upisali četvtu pobedu na poslednjih pet utakmica! I to kakvu. Katalonci su slavili sa više nego ubedljivih 4:0, što je jedan od najtežih poraza Baskijaca u poslednjih nekoliko godina.

Espanjol je do vođstva doveo Moreno pogotkom u 28. minutu, a za samo dva minuta u nastavku pitanje pobednika bilo je rešeno. Viktor Sančez u 57. i Stuani u 58. pogodili su mrežu domaćeg tima i sve je bilo gotovo.

Ipak, raspoloženi gosti nisu se tu zaustavili. U 74. minutu Verdu je prvo promašio penal, ali mu se lopta vratila u noge, tako da je iz drugog pokušaja sproveo u mrežu za potpuno katastrofu Bilbaoa.

Atletiko Madrid nakon ubedljivog poraza u Bilbaou u pretprošlom kolu ponovo je neprijatno iznenadio svoje navijače na gostovanju. Bolji od Jorgandžija ovoga puta bio je Rajo Valjekano, koji je slavio sa 2:1 i tako pokvario rođendansko slavlje Radamelu Falkau.

Oba pogotka Rajo je postigao u prvom delu meču, a strelci su bili Bangura u 3. i Kariljo u 32. minutu. Utešni gol za goste delo je slavljenika Falkaoa.

Madriđani posle ovog poraza imaju samo četiri boda više od trećeplasiranog Reala, dok se Valjekano probio do deobe petog mesta sa Valensijom.