"Eriksen"
"Eriksen"

Eriksen je kralj slobodnjaka, Kejn pucao u svoju mrežu: Totenhemu bod s gostovanja Svonsiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.10.15. | 19:15

Sparsi remizirali u Velsu - 2:2

EriksenKakvu samo desnicu ima Kristijan Eriksen! Da nije nje Totenhem bi ostao bez bodova na gostovanju neugodnom Svonsiju. Ovako, Mamuze su izvukle 2:2, a meč je obeležio i Hari Kejn koji je postigao autogol u 31. minutu.

Uzbudljiv meč viđen je na Libertiju. Andre Aju je prvi stavio svoje ime na veliki semafor u 16. minutu. Lepo se ubacio u srce šesnaesteca, dočekao centaršut s leve strane i odličnim skok šutem pogodio ugao gola gostiju. Odgovor je usledio jedanaest minuta kasnije. U glavnoj ulozi bio je Kristijan Eriksen. Slobodan udarac sa leve strane, odlično doziran udarac i Lukaš Fabijanski je matiran.

Poravnat rezultat nije dugo bio na snazi. Posle kornera Svonsija Hari Kejn, koji je svojom visinom trebalo da pomogne pri odbrani prekida, zakucao je loptu u sopstvenu mrežu. Svonsi je opet bio korak ispred.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u 65. minutu Kristijan Eriksen je rešio da pokaže ko je najbolji izvođač slobodnjaka u Premijer ligi. Opalio je drugi projektil na meču, ukupno šesti od kada je 2013. zaigrao na Ostrvu. Za taj period niko nije postigao više direktnih pogodaka iz slobodnjaka od njega.

Gosti su imali posed lopte od 55 odsto, a uputili su i više šuteva ka golu protivnika (19:11). Ipak, to im nije pomoglo da dođu do sva tri boda. Zanimljivo, Svonsi je imao samo dva šuta u okvir gola.