"Enrike"

Enrike gura Trabzon u Ligu Evrope

Vreme čitanja: 1min | sub. 26.04.14. | 20:12

Brazilac postigao dva gola protiv Gacijentepa

EnrikeTrabzon je završio veliki posao u borbi za poziciju koja donosi plasman u Ligu Evrope, pošto je u 31. kolu turske Superlige pobedio Gacijentep sa 2:1 i prebacio pritisak na Sivas, koji ima meč i tri boda manje.

Junak meča bio je dvostruki strelac Paulo Enrike. Brazilac je u prvom poluvremenu postigao oba gola, prvi i 7. drugi u 43. minutu, što je bilo više nego dovoljno da domaćin uđe opuštenije u nastavku igre. To ga je i koštalo primljenog gola u 63. minutu, kada je bio precizan Tosun, ali gosti do kraja utakmice nisu uspeli da iskoriste „žute minute“ rivala i stignu do izjednačenja.

Gacijentep se nalazi u krizi, doživeo je peti poraz na poslednjih šest mečeva i sada ga šest bodova deli od provalije, ali u zavisnosti od rezultata u nedelju njegova situacija može drastično da se promeni.