"Žosue"
"Žosue"

Eksplozija napadača u Maloj Aziji: Golčina, bizarne scene, crveni karton i drama (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 13.03.15. | 20:49

Ko ovog petka nije gledao turski fudbal, ne zna šta je propustio

ŽosueTurska Super Liga nas je opet oduševila. Odigrana su prva dva meča 24. kola, a viđeno je čak osam golova. Bursa se bar do vikenda popela na mesto koje vodi u Ligu Evrope, jer je posle velike drame slavila nad poslednjeplasiranim timom Balikešira - 4:2 (2:2).

Od prvog minuta je bilo i više nego zanimljivo, a prelepim golom Žosuea u 15. minutu je domaći tim poveo, pa se tada činilo da će Bursa lagano do pobede.

Međutim, najgori tim lige je posle toga zaigrao kao da je najbolji. Gokan Unal je posle divnog pasa bosanskog internacionalca Ermina Zeca ubacio loptu u gol u maniru najboljih napadača.

Samo pet minuta kasnije, u 30. minutu, nova fantastična reakcija Unala, ovoga puta na teledirigovani centaršut Serdžana Jildirima.

Bursa se tada nije predala, nije dopustila da joj ovakav razvoj situacije pomrsi račune. Odbrana gostiju nije dobro odreagovala posle jednog centaršuta, što je iskoristio Samuel Holmen, koji je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu. Loptu mu je doturio Fernandao.

A onda je u drugom poluvremenu upravo Fernandao iskoristio priliku da sa bele taćke donese pobedu svom timu, pobedu koja je upisivana još pre duela, a do koje nije bilo nimalo lako stići.

Konačnih 4:2 postavio je Enes Unal, posle nove očajne reakcije odbrane gostiju.

A na drugom meču večeri, događale su se još luđe stvari. Kasimpaša je povela na vrlo nepošten način, kada je Rajan Donk dao gol iako je jedan igrač Konje ležao na zemlji.

Ono što je još interesantnije, njegov trener je rekao da se gostima ostavi prazan put ka mreži Kasimpaše, kako bi se meč opet vratio u egal. Džentlmenski, nema šta.

Međutim, više sile očigledno ne nagrađuju uvek one koji to zaslužuju, jer je sudija dosudio penal za domaću Konju, koji je u gol pretvorio isti igrač koji je bio strelac i prvog - Hasan Kabze, postavivši konačnih 2:1.

Imala je Konja igrača manje poslednjih pet minuta, pošto je Gabrijel Torhe zaradio crveni karton, ali gosti nisu uspeli da se snađu.