Eci peci pec, pobedio Mec (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.01.17. | 22:20

Povratnik u francusku ligu Šeik Dijabate pobrinuo se za prekid posta

Slavlje igrača Meca

Konačno malo radosti i za Mec! Posle šest vezanih mečeva bez pobede u šampionatu Francuske ova ekipa je konačno slavila večeras i to protiv Monepljea sa 2:0 (2:0). Za trijumf domaćina, za koje nije večeras igrao srpski veteran Milan Biševac, pobrinuo se tamnoputi Šeik Dijabate koji je postigao pobedonosne golove u 14. i 19. minutu.

Saigrač Koade asistirao mu je u dva navrata i omogućio da na debiju za Mec posle dolaska iz redova turskog Osmanlija zabeleži dva gola. Gde je stao u Turskoj u kojoj je dao 10 golova tokom jeseni, Dijabate je nastavio i u Francuskoj, pa će sigurno biti od velike pomoći Mecu da se izbori za opstanak.

Uspeli su večeras da pobegnu sa dna, i uhvate korak sa ekipama iz bezbedne zone.

Novu pobedu zabeležio je i Bordo koji je u dobroj seriji od pet mečeva bez poraza, a večeras je slavio pogotkom Vade u prvom minutu. Mladi srpski reprezentativac Milan Gajić odigrao je drugih 45 minuta i to sasvim solidno.

U debiju večeri Gengan i Ren su podelili bodove (1:1), isto kao i Dižon i Lil (0:0), dok je meč ozmeđu Kaena i Dižona odložen zbog zaleđenog terena.