""

Dostu nije dosta, Sporting je zreo (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 17.12.17. | 21:13

Nova pobeda, novi gol Holanđanina

Ako ove sezone ne osvoje titulu, onda stvarno... Skoro 16 godina Sporting iz Lisabona gleda kako se Benfika i Porto kite titulama. Gleda i pati. Čini se da je sada vreme za prekid dominacije velikih rivala.

Novom pobedom, ovoga puta nad Portimonenseom od 2:0, Sporting je nastavio mrtvu trku sa Portom i opet pobegao Zmajevima na tri boda prednosti. Porto sutra ima domaći zadatak da savlada Maritimo.

PRELAZZI: Neznani golgeteri i Sportingovo dugo čekanje

Sporting je u seriji od četiri pobede, a Bas Dost je u seriji golova. Holanđanin je pogodio treću utakmicu zaredom i ima devet golova na poslednjih sedam mečeva!

Pobedu Sportinga je najavio mladi vezista Bruno Fernandeš golom u osmom minutu pošto mu je majstorski asistirao Fabio Koentrao. Gosti su od 55. minuta igrali sa igračem manje pošto je isključen Hakman, a pet minuta kasnije je Dost rešio sve posle prodora Martinsa i povratne lopte koju je propustio da iskoristi Fernandeš