"Džerard odigrao poslednji Mersisajd derbi"

Dosada od derbija: Da Ibe nije pogodio stativu, a Džerard zategao makazice navijači bi se uspavali (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.02.15. | 20:27

Prvi remi bez golova u okršajima Evertona i Liverpula na Gudisonu posle 15 godina

Džerard odigrao poslednji Mersisajd derbiNišta - ništa! Užasan fudbal u 192. Mersisajd derbiju i opet remi. S tim da ovih 0:0 ni izbliza ne može da se meri sa uzbuđenjem koje je doneo avgustovski duel na Enfildu kad je Fil Džageilka u nadoknadui vremena oteo bodove Crvenima. Ovoga puta, doduše, četa Brendana Rodžersa bila je za nijansu bolji rival, ali ne toliko dobra da bih sa Gudison parka odnela sva tri boda: Everton - Liverpul 0:0.

Glavni krivac što je ovo prvi duel gradskih rivala na Gudisonu bez golova još od aprila 2000. je mlađani Džordon Ibe (19). S tim što krilnom vezisti napadača ne može previše da se zameri na promašaju, jer je u akciji iz 27. minuta sve uradio kako valja, nadmudrio odbranu Karamala, odapeo strelu sa 20 metara, čak savladao golmana Džoela Robelsa i uzdrmao - stativu! Taj njegov udarac ilustrovao je želju fudbalera Liveprula sa na oproštajnom derbiju Stivena Džerarda podare legendarnom kapitenu trijumf, ali čvrsta odbrana Roberta Martineza je izdržala, pa je Everton ostao neporažen na trećem vezanom premijerligaškom susretu pred svojom publikom.

A umalo da navijačima Evertona presedne ovaj derbi da je akrobatski potez Stevena Džerarda s početka drugog poluvremena bio samo malo precizniji. Prelep šut makazicama i blokada Stivena Nejsmita za- već tad je moglo da se nasluti - remi ljutih rivala.

Everton se uzdao u Romelua Lukakua, koji je na prethodnih pet prvenstvenih utakmica bio prava noćna mora za Liverpul (dao mu je četiri gola), ali je ovoga puta zatajio. Mada, 39.621 navijač umalo se nisu poradovali tri minuta pre kraj, kad je Kolmen imao najbolju šansu za domaći tim, međutim, Simon Minjole je pokazao da je krizni period iza njega i sprečio prvi poraz Liveprula u 2015.

Rodžersov tim je ovim remijem ostao na sedmom mestu (39 bodova), ali je propustio šansu da se primakne Arsenalu, dok je Everton tek 12 sa 27 poena, s malim pansama da popravi skor u narednom kolu, jer gostuje Čelsiju.