"Žestoka borba: Pavlović i Ađuru"

Dobar Pazar u Ivanjici: Gafurov sačuvao bod Javoru

Vreme čitanja: 1min | sub. 31.10.15. | 16:45

Domaćin izbegao poraz, a u finišu je mogao i da slavi da je Uzbekistanac imao sreće kada je pogodio stativu u 83. minutu

Žestoka borba: Pavlović i Ađuru

Javor i Novi Pazar bili su mnogo raspoloženije komšije, pa su podlelili bodove u okršaju kraj Moravice - 1:1 (0:0).

Osvojenim bodom svakako su zadovoljniji gosti, posebno trener Radmilo Ivančević koji je zabeležio startni uspeh nakon što je preuzeo funkciju pre nekoliko dana.

Mnogo zanimljivije bilo je u drugom poluvremenu kada je vodeći pogodak gostiju otvorio utakmicu. Igrao se 53. minut, Irfan Vusljanin je dobro prošao po strani, centirao na levo krilo, a tamo je Vladimir Radivojević iskoristio kiks defanzivca domaćih Crnomarkovića, matirao golmana Đokatovića i doveo goste u prednost.

Ipak, Ivanjičani su odgovorili samo nekoliko minuta kasnije, u 60. kada je Husnidin Gafurov iz drugog pokušaja uspeo da matira Zlatka Zečevića. Prezimenjak golmana gostiju iz protivničkog tima Marko asistirao je Uzbekistancu koji je najpre bio neprecizan, ali se ispravio za 1:1.

Mogao je Gafurov potpuno da se proslavi na ovom meču i donese Javoru sva tri boda, ali u 83. minutu nije imao sreće. Pogodio je stativu posle neobičnog udarca, a koji minut kansije ni Josović nije uspeo da donese radost domaćinima.