Majstorski pogodak Dinja

Dinjova levica sprečila pobedu Votforda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 10.12.18. | 22:55

Everton se provukao na Gudisonu...

Sjajan meč odigrali su na Gudisonu večeras Everton i Votford, a konačan rezultat i remi 2:2 možda i nije baš zadovoljenje fudbalske pravde. Nisu fudbaleri španskog stručnjaka Havija Grasije zaslužili da poraženi napuste Mersisajd, posebno posle svih dešavanja u prvih 45 minuta kada ih je sudijska trojka drastično oštetila.

Prvo su priznali vodeći pogodak Ričarlisona iz 15. minutu, iako je Teo Volkot koji se aktivirao iz nedozvoljene pozicije bespotrebno dirao loptu Andreu Gomešu pre asistencije za Brazilca.

Potom, u finišu prvog dela oprostili su čist drugi žuti Džeriju Mini posle prekršaja nad fudbalerom Votfroda, koji je načinio kao poslednji igrač odbrane. Ipak, prećutao je svu nepravdu trener gostiju, inspirisao fudbalere na pauzi i umalo se radovao sjajnom preokretu.

Velika prilika za Urugvajca Pereiru iz 55. minuta bila je uvod u fantastičnih deset minuta koje je obeležio veliki povratak Stršljenova.

Šimus Kolmen je autogolom u 62. udahnuo život gostima, a samo tri minuta kasnije i Abdulaje Dukure je podsetio na prošlogodišnja izdanja, sjajno se ubacio iza leđa odbrani Karamela i doneo prednost svom timu u 65.

Tom prilikom Everton je postao zvanično tim sa najviše primljenih golova u istoriji Premijer lige, nadmašio je Totenhem.

Ipak, imao je domaćin veliku šansu da obezbedi sebi bod ranije. Odmah nakon što je lopta krenula sa centra Kristijan Kabasel je oborio u šesnaestercu Džerija Minu, ali je Ben Foster majstorski odbranio udarac sa bele tačke Gilfija Sigurdsona.

Taj detalj iz 68. minuta "ubio" je fudbalere Evertona. Uprkos ofanzivi i nastojanjima da se dokopaju izjednačenja nisu stvorili ozbiljnije prilike sve do petog minuta nadoknade i slobodnog udarca. Majstorski je novajlija iz Barselone Luka Dinj šutirao levicom, a Ben Foster samo zaplivao i paradom ulepšao ovaj pogodak.

ENGLESKA 1 - 16. kolo

Bornmut - Liverpul 0:4 (0:1)