"Druga šansa za Harnika"

Dezorijentisani Harnik se olupao na autodromu, ali je Ginček obezbedio još jedan krug (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.04.15. | 19:29

Štutgart sa igračem manje u sudijskoj nadoknadi stigao do 3:2 protiv Verdera i sačuvao šanse da će opstati u Bundesligi

Druga šansa za HarnikaMartin Harnik kao na autodromu na Mercedes Areni u Štutgartu. Sudarao se sa željama navijača, navukao na sebe bes okoline, potom uspeo da jednom pogodi gde treba, samo da bi na kraju udario glavom u zid i košmarnu utakmicu verovatno završio na psihijatrijskom ležaju. Srećom po Švabe, Danijel Ginček se ukazao u liku čudotvorca i pogokom u sudijskoj nadoknadi susreta sa Verderom doneo domaći tim pobedu koja im daje nade da će sačuvari bundesligaški status – 3:2.

U apsolutno ludoj utakmici u Štutgartu odlučujući trenutak zbio se u 91. minutu kada je Sere Dije poslao maestralnu loptu kroz usnulu odbranu gostiju, spojio Ginčeka sa golom, a 23-godišnji Nemac loptu proturio iza leđa Rafaela Volfa i svojim drugim golom na meču odlučio pobednika.

Prvi je postigao u 71. minutu na asistenciju Martina Harnika, ali taj pas Austrijanca pao je u senku svih gluposti koje je prekaljeni napadač načinio u 28. kolu prvenstva. Kao da je zaboravio da je davno prošlo vreme nosio zeleni dres Verdera. Pri rezultatu 1:1 je u samo dva minuta dva puta bio sam pred protivničkim golom, u toj drugoj situaciji ispred njega nije bilo ni golmana, ali je on sa četiri metara tukao neprecizno.

I taman kada se učinilo da će tom asistencijom za Ginčeka obrisati ljagu sa večerašnje partije još jedan potpuno nerazumljiv potez. Bespotreban faul za drugi žuti karton i isključenje u 85. minutu. Verder je osetio krv i odmah ugrizao, pa je u 86. minutu Janik Vestergard poravnao rezultat na 2:2. Srećom po domaće i pre svega Harnika u sudijskoj nadoknadi Ginček je još jednom bio priseban i Štutgart podigao na tri boda ispod sigurne zone.