""
""

Deda Mraz konačno stigao u Brisel: Prvi trijumf Anderlehta ove godine (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 24.01.16. | 16:38

Dočekali su navijači Anderlehta prvu pobedu u 2016. godini. Nije bilo lako i jednostavno, ali je najtrofejniji belgijski klub na svom terenu posle preokreta savladao Šarlroa sa 2:1 u utakmici 23. kola belgijske Pro lige.

Sada tim iz prestonice ponovo diše za vrat lideru Gentu, koji ima dva boda više i utakmicu manje u ovom trenutku.

Junak pobede na stadionu Konstant van den Štok bio je nekadašnji napadač Sampdorije i Rome, Stefano Okaka koji je sjajnim trzajem glavom u 54. minutu, ispostaviće se, osigurao tri boda.

A sve do tog trenutka navijači Anderlehta imali su dosta razloga da čupaju kose i troše živce. A sve zbog toga što je Žeremi Perbe već u drugom minutu doveo Šarlroa u vođstvo.

Krenuo je domaći tim već od tog trenutka u totalnu ofanzivu i odmah se to isplatilo. Već u sledećem napadu domaćin je izjednačio, ali zahvaljujući nespretnoj intervenciji Amara Babija.