""

Da li se sećate Tomasa Dola? Sada osvaja trofeje po Mađarskoj (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 05.07.15. | 22:32

Nemački stručnjak predvodio Ferencvaroš do trofeja u mađarskom superkupu, drugom u trenerskoj karijeri

Fudbaleri Ferencvaroša osvojili su Superkup Mađarske, pošto su savladali prvaka te zemlje Videoton sa 3:0 u utakmici odigranoj u Ferhervaru. To je drugi trofej u karijeri za nekadašnjeg reprezentativca Nemačke Tomasa Dola koji sada obavlja ulogu trenera u slavnom budimpeštanskom klubu.

Pogotke za Fradi, kako mu tepaju navijači, postigli su Roland Lamah u 21, Roland Varga u 26. i Somalija u 89. minutu. Ekipa Ferencvaroša od 38. minuta igrala je bez isključenog Mihala Nalepa.

Prošle sezone Ferencvaroš je osvojio mađarski kup, a u finalu je pobedio upravo ekipu Videotona.

U poraženom timu iz Sekešfehervara branio je srpski golman Branislav Danilović, ali on nije mogao da spreči ubedljiv poraz šampiona Mađarske.