"Entoni Uja i maskota Kelna"

CVAJTA: Keln jedva sa 'fenjerašem', Đavoli ponovo očajni

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.03.13. | 15:46

Jarčevi u poslednjim trenucima utakmice uspeli da savladaju Jan Regensburg, dok je Kajzerslautern nastavio sa partijama ispod proseka

Entoni Uja i maskota KelnaFudbaleri Kelna nalaze se korak bliže ulasku u elitu, iako po prikazanoj igri na današnjem meču sa Jan Regensburgom to svakako nisu zaslužili. Ipak, pogotkom Danijela Rojera tri minuta pre kraja utakmice Jarčevi su obezbedili tri boda i sada se nalaze na trećem mestu, koje vodi plej-of za Bundesligu – 2:1.

A sve je dobro krenulo po Keln. Kevin Mekena je u 28. minutu doveo svoj tim u prednost, koji je do tog momenata konstantno opsedao gol nemoćnih gostiju. Ipak, onda je usledio pad u igri, što je Jan umeo da kazni. Marko Đuričin je u 73. minutu uspeo da izjednači rezultat, a taman kada su svi pomislili da će “fenjeraš“ uspeti da otkine dva boda Jarčevima usledio je pogodak Rojere, a klupa Kelna je mogla da odahne.

S druge strane, Kajzerslautern je poklonio Kelnu tu treću poziciju, pošto je kao gost jedva uspeo da dođe do boda u duelu sa Sandhauzenom – 1:1. Đavoli su poveli golom Mamadua Idrisua u 18. minutu, a zatim su se gosti propisno ispromašivali. Sandhauzen je tokom drugog poluvremena uspeo da iskontroliše napade protivnika, a Aleksandar Rijeman je golom u 67. minutu kaznio promašaje gostiju, i svom timu doneo bod koji bi mogao puno da znači u borbi za opstanak.

U poslednoj utakmici dana Frankfurt je na svom terenu razbio Unio berlin sa 3:0. Heroj pobede bio je dvostruki strelac Zafer Jelen u 10. i 49. minutu, dok je Mihael Gorlic bio strelac trećeg pogotka u 19. minutu.

Frankfurt je sada na šestom mestu sa 40 bodova, dok je Unija na osmom mestu sa dva boda manje.