"Srđan Lakić"

Cvajta: Darmštad na vrhu, Kajzer opet preokrenuo

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.08.14. | 15:50

Ognjen Mudrinski ni u protokolu Grojter Firta

Srđan LakićNovajlije kolo vode. Red Bul Lajpcigu, koji je još u petak slavio drugu vezanu pobedu, na vrhu tabele Cvajte pridružio se novi član Druge lige Nemačke, Darmštad, koji je bez većih problema izašao na kraj sa Alenom i trijumfom 2:0 izbio na deobu prvog mesta. Identičan broj bodova (sedam) imaju još Karlsrue i Kajzerslautern, koji je kod kuće slavio drugu pobedu u isto toliko mečeva i opet je to trijumfa došao preokretom.

Darmštadov junak zove se Domenik Štroh-Engel, koji je pogodio na sva tri prvenstvena meča u novoj sezoni, a danas golom u 71. minutu iz jedanaesterca poveo dojučerašnjeg trećeligaša ka vrhu.

Bela tačka se posrećila i fudbalerima Kajzerslauterna, preciznije Srđanu Lakiću, čiji je pogodak početkom drugog poluvremena presudio bivšem bundesligašu Braunšvajgu, a da sve bude zanimljivije i hrvatskom napadaču ovo je treći gol u novoj sezoni.

Za razliku od Štroh-Engela i Lakića, Ognjen Mudrinski nije ni imao priliku da se upiše u strelce, jer ga trener Grojter Firta Frank Kramer nije ni poveo na gostovanje Ingloštadu, gde su Detelinari pretrpeli prvi poraz u prvenstvu.