"Navijači Kajzerslauterna"

CVAJTA: Đavoli ukrotili minhenske Lavove, Sankt Pauli jedva sa "fenjerašem"

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.09.13. | 15:30

Ingolštad golom Matipa u 80. minutu imao priliku da stigne do boda protiv Pirata, ali je Florijan Kringe u 86. minutu postavio konačnih 2:1. Sandhauzen je golom Adlera u 94. minutu stigao do trijumfa nad Bohumom

Navijači KajzerslauternaZa igrače i navijače Kajzerslauterna sigurno nije postojao bolji način da se prekine niz bez pobede nego protiv velikog rivala, Minhena 1860. Popularni Đavoli prikazali su jednu odličnu partiju posle duže vremena i slavili sa 3:0, čime su se vratili u trku za sam vrh tabele.

Iako tokom prvih 45 minuta nije bilo golova, u drugom je domaćin pokazao nadmoć i zasluženo stigao do sva tri boda. Led je probio Marsel Gaus u 51. minutu. Markus Karl je odlično protrčao po levoj strani, ušao u kazneni prostor protivnika, Gaus se našao sam kao duh i sa pet metara mu nije bilo teško da loptu smesti pored Kiralija.

Drugi pogodak na meču pao je u 72. minutu nakon što je Idrisu glavom lepo spustio loptu do Colera, a ovaj je istu smestio u gornji desni ugao, a pitanje pobednika je već tada bilo rešeno. Ipak, tačku na ovaj susret stavio je Idrisu u 82. minutu posle prelepog šuta sa ivice šesnaesterca.

Vrlo interesantno bilo je u meču Ingolštada i Sankt Paulija, u kojem je gost slavio sa 2:1. Popularni Pirati su prvi došli u vođstvo preko Fina Bartelsa u samom finišu prvog poluvremena. Usledilo je 35 minuta prave uspavanke, a potom i vrlo uzbudljivih deset minuta za sam kraj. Ingolštad je u 80. minutu neprijatno iznenadio Sankt Pauli preko Marvina Matipa, međutim, Florijan Kringe je šest minuta kasnije uspeo da postigne pobedonosni gol, iako je prethodno čak promašio penal.