""
""

Čudesno pojačanje: Adam Bogdan na debiju odbranio tri penala! Liverpul jedva prošao dalje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 23.09.15. | 23:55

Adam Lalana i Filipe Kutinjo promašili, ali je ih spasio golman angažovan bez obeštećenja

Došao je za džabe, a od večeras je na lestvici najboljih letnjih pojačanja Liverpula krupnim koracima preksočio neke pretplaćene igrače. Adam Bogdan je zablistao na debiju do te mere da je praktično sačuvao posao treneru Brendanu Rodžersu i Crvenima obezbedio plasman u naredno kolo Liga kupa.

Mađarski čuvar mreže, koji je početkom leta bez obeštećenja iz Boltona stigao na Enfild roud, dobio je priliku da brani umesto Simona Minjolea. U potpunosti ju je iskoristio, jer je, posle 1:1 za 120 minuta, u penal seriji odbranio čak tri jedanaesterca fudbalerima Karlajla i tako sprečio senzaciju u šesnaestini finala trećeg po važnosti trofeja u engleskom fudbalu.

Bogdan je zaustavio udarce Grendžera, Džojsa i Erija, na taj način zaradio poštovanje timskih kolega. Pre svih, Adama Lalane i Filipea Kutinja, čije šuteve sa 11 metara je krotio Mark Gilespi, njegov kolega iz ekipe koja se nalazi tek na desetom mestu tabele Lige 2.

Doduše, večeras je pokazala hrabrost i uspela da propisno namuči Liveprul, koji je poveo drugim uzastopnim golom Danija Ingsa, u 24. minutu, na centaršut Adama Lalane, ali je još pre kraja prvog dela poravnao Derek Asamoa. Kako golova nije bilo ni do kraja, ni u produžecima, pristupilo se izvođenju penala u kojima je na već opisan način zablistao Adam Bogdan.