""
""

Crne mačke nisu presekle put Totenhemu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.12.13. | 20:22

Pevci slavili 2:1 protiv Sanderlenda u gostima i poravnali se sa petoplasiranim Evertonom

Totenhem je znatno teže nego što se očekivalo pregrmeo gostovanje na severu Engleske protiv fenjeraša Sanderlenda i vratio se kući sa tri očekivana boda. Iako bolje plasirani na tabeli od Crnih mačaka, bila im je potrebna i doza sreće da dođu do konačnog trijumfa od 2:1.

Nije dobro počelo po Pevce na Stadionu svetlosti. Ugo Loris je loše izboksovao loptu posle cenatršuta sa desnog krila. Lopta je pala na nogu Adama Džonsonu koji nije propustio ovakav poklon i doneo je veliko slavlje domaćim navijačima. Ali u samom finišu prevog poluvremena, Totenhem je ipak uspeo da neutrališe vođstvo Crnih mačaka. Holtbi je pronašao Čadlija na drugoj stativi koji je glavom spustio loptu na peterac rivala, a Paulinjo je po ko zna koji put pokazao da ima neverovatan osećaj da se ubaci iz drugog plana. Bio je na pravom mestu i skinuo veliki teret sa leđa Andrea Viljaša Boaša.

Izjednačujući gol u pravom momentu je bilo ono što je trebalo Totenhemu da sa mnogo više optimizma uđe u drugo poluvreme. Čekali su šansu i dočekali je već u 50. minutu. Musa Dembele je protutnjao po levom krilu, hteo da proigra nekog od saigrača pred golom Sanderlenda, ali je pogodio nesrećnog O Šeu koji je skrenuo loptu u sopstvenu mrežu i ispostaviće se odlučio pobednika.