""
""

Copy 2009 - paste 2016: Aršavin i Benajun kao nekad na Enfildu, Kairatu teški udarci u 91. i 92. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 14.07.16. | 19:00

Luda završnica meča u Kazahstanu, stari majstori podsetili na jedan od najboljih mečeva u istoriji Premijer lige

Čudno je danas bilo videti rubriku „strelci“ u meču Kairata i Makabija iz Tel Aviva u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Na jednoj strani je stajalo prezime Aršavin, a na drugoj Benajun. Danas je to treća kategorija evropskog fudbala, a nekada su isti momci bili glavni akteri jednog od najboljih mečeva u istoriji engleske Premijer lige.

Aršavin je danas golom približio Kairat pobedi, ali mu je Benajun pokvario planove golom u 91. minutu za konačnih 1:1.

Nije prvi put da je Izraelac oduzeo Rusu epitet junaka utakmice. U aprilu 2009. godine su režirali čudesno veče na Enfild Roudu. Aršavin je postigao četiri gola za Arsenal protiv Liverpula, ali Tobdžije nisu slavile. Benajun je za Redse postigao dva pogotka, od kojih je drugi bio u 91. minutu za konačnih 4:4.

Posle više od sedam golova, stari znanci su se opet našli jedan naspram drugoga. Nisu više zvezde kao nekada, nisu više tako brz i moćni, došli su do poslednjih epizoda u karijeri, ali su i dalje majstori za ekipe poput Kairata i Makabija.

Aršavin je divnom plasirkom „iz prve“ matirao srpskog golmana Predraga Rajkovića u 29. minutu i otvorio Kairatu vrata pobede. Kazahstanci su dominirali u prvom poluvremenu i kontrolisali situaciju na terenu. U drugom delu igre, počela je da pada jaka kiša, uslovi za igru su bili prilično loši i to je pomoglo Makabiju da povrati ravnotežu na terenu. Dva puta je domaći golman Plotnjikov izlazio kao pobednik u situacijama „jedan na jedan“ sa igračima Makabija, ali nije ništa mogao u 91. minutu. Veteran Benajun. koji je ušao u igru dvadesetak minuta ranije, majstorski je primio loptu pred golom Kairata i bio je neumoljiv.

Ni to nije bilo sve. Kairatu je u sledećem napadu poništen gol za pobedu jer je Islamhan u toku napadu napravio glupost i udario rivala iako nije učestvovao u akciji za gol zbog čega je zaradio crveni karton i žestoko oštetio dvoj tim. Kazahstanci imaju za čim da žale, Makabi se vraća u Tel Aviv sa kapitalom pred revanš.