"Kari"
"Kari"

Cepale se mrežice u NBA: Kari brojao do 51, a Vestbruk do 45 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 05.02.15. | 08:57

Memfis stigao do osme vezane pobede, dok je San Antonio naneo deseti uzastopni poraz Orlandu

KariMVP, MVP, MVP... odjekivalo je u Orakl areni u poslednjoj minuti dok je Stiven Kari nemilosrdno zatrpavao koš protivnika u pobedi Golden Stejta nad Dalasom rezultatom 128:114. Kari je završio duel sa čak 51 poenom, od čega je ubacio deset trojki, čime je pomogao Ratnicima da dođu do 19. vezanog meča u kome su postigli više od 100 poena što je najduži niz od 2008. godine. Kod Maveriksa je pokušao da ga prati Tajson Čendler, ali nije mu bio ni blizu pošto je stao kod 21 ubačenog poena, uz 17 skokova i jednom asistencijom.

Oklahoma je, bez Kevina Duranta, dobila Nju Orlenas sa 102:91, a blistao je Rasel Vestbruk. Ubacio je 45 poena i vratio u život svoje saigrače koji su na poslednjih šest mečeva doživeli četiri poraza.
„Samo sam se trudio da pronađem načina da  nas ostavim u igri. Ovo je bila utakmica koja je morala da se dobije“, rekao je Vestbruk.

Nju Orleans je doživeo tek drugi poraz kod kuće, pre toga je vezao 13 pobeda.

Možda Džejms Harden ne voli da igra odbranu, ali zato rastura u napadu. Harden je u pobedi Hjustona nad Čikagom rezultatom 101:90 ubacio 27 poena, uz tri skoka i četiri asistencije. Od toga najviše je postigao u drugoj četvrtini i time pomogao Raketama da obale na pleća Bulse koje nije spasla ni sjajna partija Džimija Batlera, koji je meč završio takođe sa 27 ubačenih poena i šest skokova. Po Gasol je ostvario deseti vezani dabl-dabl učinak završivši meč sa 16 poena i 12 skokova.

La Lejkersi su izgubili posle produžetaka od Milvokija, Minesota je s poenom prednosti dobila Majami, Memfis je protiv Jute stigao do osme vezane pobede, dok se Tim Dankan potrudio da San Antonio nanese deseti uzastopni poraz Orlandu.