"Žigić"

Čempionšip: Žigić spasio Birmingem, Kardif korača ka eliti

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.01.13. | 21:04

Srpski internacionalac postigao izjednačujući gol u 90. minutu...

ŽigićBirmingem je bio na korak od ambisa, gubio sve do 90. minuta, a onda je na scenu stupio rezervista Nikola Žigić i doneo izjednačenje - 2:2. Pre toga domaćin je dobro otvorio meč, poveo preko Koldvela u 18. minutu, ali su gosti do kraja prvog poluvremena preokrenuli golovima Barnsa i Lopeza. Kada su svi očekivali poslednji sudijski zvižduk, srpski internacionalac je na centaršut Kinga glavom zatresao mrežu golmana Kuščaka i doneo neopisivu radost na Sent Endrjusu.

Hal je propustio priliku da se vrati na drugu poziciju Čempionšipa, pošto je protiv Piterboroa u gostima stigao samo do boda 1:1. Lepo su počeli zahvaljujući autogolu Njuela u 33. minutu, međutim, ostali su bez celog plena zbog penala u 79. minutu, koji je iskoristio Meken.

Kardif definitvno korača ka Premijer ligi, pošto je na gostovanju pobedio Blekpul sa 2:1 i ima čak deset bova više od pratioca Lestera i Hala.