""
""

ČEMPIONŠIP: Sako heroj Vulverhemptona, Samon tragičar Derbija!

Vreme čitanja: 1min | pet. 01.03.13. | 23:14

Gol veziste Vulvsa u poslednjim sekundama meča doneo zlata vredan bod u borbi za opstanak, dok je napadač Kauntija promašio penal u 87. minutu, i tako ispustio remi sa Kristal Palasom

Malo je falilo fudbalerima Votforda da dođu na samo četiri boda razlika za vodećim Kardifom, međutim, pogodak veziste Sakoa u bukvalnom poslednjim trenucima susreta doneo je veoma bitan bod Vulverhemptonu, koji može biti više nego zadovoljan remijem i ostvarenim rezultatom – 1:1.

Žuta armija stigla je do prednosti prelepim pogotkom Almena Abdija iz slobodnog udarca tri minuta pre kraja prvog dela igre, ali, na kraju su igrači Đanfranka Zole ostali kratkih rukava.

Vulvsi su stigli do 36. boda na tabeli, jedan manje od Barnslija, koji se nalazi u sigurnoj zoni.

Kristal Palas je kao gost slavio u meču sa Derbijem minimalnim rezultatom, a jedini gol na utakmici postigao je Janik Bolasije u 13. minutu. Tragičar utakmice je napadač domaćih Konor Samon, koji je promašio penal u 87. minutu susreta. Palas se sada nalazi na četvrtom mestu sa 61 bodom, jednim manje od Hala, koji u subotu igra sa Birmingemom. S druge strane, Derbi je ostao na 12. mestu sa 44 boda, uz činjenicu da nije pobedio u prethodnih šest susreta.

Vulverhempton – Votford 1:1 (0:1)