"Kardif"
"Kardif"

Čempionšip: Kardif grabi ka Premijerligi, Burke rastužio Šumare

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.02.13. | 18:24

Velšani u derbiju kola savladali Lids na Eland Roudu, napadač Birmingema sa dva gola doneo važna tri boda svom timu

Kardif

Kardif je nezaustavljiv ove sezone. U derbiju 29. kola protiv Lidsa, Velšani su slavili rezultatom 1:0 golom Frejzera Kempbela u 64. minutu. Samo što je ušao u igru (61.min) bivši napadač Mančester junajteda je savladao golmana Penija. Lids je bio bolji rival tokom meča, ali Dijuf i ekipa nisu uspeli da savladaju golmana Maršala. Kardif je ovom pobedom zadržao 10 bodova prednosti u odnosu na Lester i Hal i trenutno ima 63 boda.

Birmingem je ostvario vrlo važnu pobedu na Sent Endrjuzu protiv Notingem Foresta rezultatom 2:0.Srpski internacionalac Nikola Žigić ušao je u igru u 71. minutu umesto Tomasa i dao doprinos osvajanju tri boda. Pobedu Birmingemu za beg ka sredini tabele doneo je Kristofer Burke golovima u 45 i 80. minutu.

Hal je nastavio trku sa Lesterom za drugo mesto koje vodi direktno u Premijerligu. Postigli su pogodak već u prvom minutu preko Dejvida Mejlera i uspeli su da sačuvaju prednost do samog kraja.

Votford je uspeo da slomi otpor Boltona iako su gubili golom Sordela iz penala u 32. minutu. Međutim domaći igrači su preokrenuli golovima Vidre u 36 i Abdija u 70. minutu i nalaze se samo na bod od mesta koje vodi u Premijerligu.

Važne bodove za opstanak osvojio je Barnsli pobedom u Blekpulu golom Džejsona Skotlanda u 88. minutu. Poveli su gosti u 25 minutu preko O'Brajena. Tom Ins je Blekpulu donio poravnanje početkom drugog poluvremena, ali je crveni karton Gilksa u 65. minutu značajno pomogao Barnsliju da dođe do tri boda.

Piterboro nije pobedio još od prvog januara. U meču sa Barnlijem bili su vrlo blizu, ali je Paterson u 85. minutu doneo bod gostima i ostavio Piterboro prikovan za dno tabele.