""
""

ČEMPIONŠIP: Birmingem do pobede u 90. minutu, Žigić asistent!

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.01.13. | 18:05

Srpski as pripremio pogodak Marlonu Kingu za prekid loše serije ekipe sa Sent Endrjuza

Zbog obaveza velikog broja klubova u FA kupu odigrano je samo pet utakmica 29. kola Čempionšipa. Birmingem našeg Nikole Žigića konačno je slavio, nakon četiri utakmice na kojima nije uspeo da upiše sva tri boda. Ceh je platio Barnli, koji je od 61. minuta igrao bez isključenog Marnija.

Srpski internacionalac počeo je meč na klupi, ali je ušao u 69. minutu umesto Reilija i bio jedan od najzaslužnijih za trijumf. On je u 89. minutu asistirao Marlonu Kingu za pobedonosni pogodak svoje ekipe.

Inače, goste je do vođstva u 21. minutu doveo Dejvis, dok je na 1:1, poravnao Valas početkom drugog dela.

Do značajne pobede stigao je i poslednjeplasirani Bristol. Fenjeraš je savladao Ipsvič pogotkom Steda u poslednjim sekundama ovog duela. Jako zanimljivo bilo je i u okršaju Čarlstona i Šefild Venzdeja. Domaćin je vodio sve do pet minuta pre kraja, kada su Džonson i Lita sa dva gola preokrenuli stvari u korist gostiju.

Slavni Notingem Forest doživeo je jedan od težih poraza ove sezone, koji bi na kraju mogao da ga košta plasmana u plej-of. Bolji od Šumara bio je Votford i to kao gost - 3:0.