"Junak gostujućih navijača - Dirk Kujt"

Prečka spasila Fener u poslednjim trenucima, Kujt dao gol iz centaršuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.11.14. | 20:58

Kaner Erkin izveden iz igre u 35. minutu, Bursa i Fener nastavili nizove bez poraza

Junak gostujućih navijača - Dirk KujtBursa i Fenerbahče su remizirali rezultatom 1:1 u okviru 10. kola turske Super lige, nastavivši nizove bez poraza.

Fener nije izgubio na četiri meča, domaća ekipa na čak šest, iako se nalazi tek na sredini tabele.

Sve je počelo vrlo loše po gost, pošto je Mehmet Šan postigao gol u trećem minutu, kada je zaspala visoko postavljena odbrana tima iz Istanbula.

Iako je Bursa imala i više od igre, gosti su imali jednu izglednu šansu preko Mehmeta Topala da dođu do izjednačenja, ali je on posle lepog centaršuta katastrofalno šutirao glavom.

Nedugo posle toga, isti taj igrač je krenuo da pokupi još jedan centaršut u šesnaestercu protivnika, ali se to umalo završilo kobno po njega, jer se u vazduhu okrenuo i pao na glavu. Srećom, on je nastavio meč, odigravši do samog kraja.

U 35. minutu došlo je do bizarne situacije, pošto je nervozni Kaner Erkin zamenjen, verovatno jer je imao žuti karton, pa trener Kartal nije ništa hteo da rizikuje.

Imao je Fener još prilika, ali je jednu od njih promašio Raul Meireleš.

Tek je u 66. minutu gostujuća ekipa došla do izjednačenja, čudnim golom Dirka Kujta. On definitivno nije šutirao, već je pokušao da uposli saigrače u petercu, a lopta je prevarila i njih i golmana Burse.

Posle toga, Bursa je imala kolosalnu priliku na samom kraju meča, ali je Hasan Ali pogodio prečku iz akrobatskog pokušaja volej-makazicama.