""

Burkina ponovo ide do visina: Tunis sam sebe upropastio (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 28.01.17. | 19:13

Imamo prvog četvrtfinalistu Kupa nacija

Tunis je i treći put uzastopno stao u četvrtfinalu Kupa afričkih nacija. U prvom meču nokaut faze ovog takmičenja Burkina Faso je odigrala taktički zreliji meč, iskoristila pad koncetracije rivala u završnici utakmice i zasluženo prošla u polufinale - 2:0 (0:0).

Kompletan meč je rešen u poslednjih devet minuta utakmice, kada je sastav Paula Duartea u kratkom vremenskom periodu postigao dva pogotka i slomio otpor rivala.

Tunis se uzdao u velemajstora Jusefa Msaknija, koji je imao nekoliko dobrih poteza na ovoj utakmici, ali to nije imalo previše uticaja na konačan ishod.

Ipak, kad je izgledalo da bi meč mogao da ode u produžetak, usledio je presudni trenutak utakmice i slobodan udarac koji je u pogodak pretvorio Aristid Banse. Već u 84. minutu sve je bilo gotovo, golman Tunisa Ajmen Matluti je istrčao bez prevelike potrebe na centar terena, pritom dosta zakasnio, a sve je to kaznio Nakulma i postavio konačan rezultat utakmice.

Burikna Faso će u polufinalu igrati sa pobednikom meča Egipat - Maroko.