""

Bum - Majer! Bum - Majer! Bum - opet Majer! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.01.16. | 17:21

Ajntrahtov gorostas u tri poteza matirao Volfzburg

Kako su završili prošlu, tako su započeli i novu godinu - Volfzburg ni peti meč zaredom u Bundesligi nije uspeo da dobije! Štaviše, na gostovanju u Frankfurtu Vukovi su pretrpeli i šesti poraz u sezoni (2:3) iako su posle prvih 45 minuta imali prednost od 1:0.

Izabranici Ditera Hekinga tako nisu iskoristili kikseve Herte, Borusije iz Menhengladbaha i Leverkuzena, glavnih konkurenata za treće, odnosno četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona iduće sezone. Volfzburg je posle osvojenog boda u duelu sa Ajntrahtom na koti 26, za četvrtoplasiranom Borusijom zaostaje tri, a za trećeplasiranim Berlincima čak šest koraka...

Apsolutni junak meča je najbolji strelac ekipe Armina Veha - Aleksander Majer! Snažni golgeter nije se video u prvom poluvremenu, da bi u drugom tri puta šutirao na gol Volfzburga i sva tri puta zatresao mrežu, došavši tako do petog mesta na listi strelaca sa deset pogodaka.

Majer je u 67. minutu, kada je anulirao prednost koju je gostima obezbedio Dante, pokazao kako je rasan strelac. Ajgner mu je glavom spustio loptu, a on pogodio poluvolejom iz okreta i veoma teške situacije. Isti akteri bili su na sceni i šest minuta kasnije. Opet je Ajgner pronašao Majera, a ovaj sa petnaestak metara gađao nepogrešivo - 2:1.

Hekingov tim je uspeo da poravna preko Šurlea 11 minuta pre kraja, nadali su se gosti da će odneti bar bod iz Frankfurta, međutim, bukvalno u poslednjoj sekundi utakmice Majer je po treći put matirao Benalja za konačnih 3:2 i erupciju oduševljenja za blizu 40.000 ljudi na tribinama. Prethodno je Hasebe sa gol linije izbio loptu i spasao svoj gol...

Ovo je peti trijumf Ajntrahta u sezoni posle kog u klubu konačno mogu malo da odahnu, jer su sada na pet bodova od zone ispadanja.