""

Budesku deli lopte kao na tacni - Astra konačno pobedila (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 15.04.17. | 21:00

Dve asistencije igrača koji je zimus figurirao kao potencijalno pojačanje Crvene zvezde

Proradila je i Astra Đurđu. Posle tri vezana poraza, Crni đavoli su konačno uspeli da pobede i to u gostima ekipu Univerzitatee iz Krajove sa 3:1 u utakmici šestog kola plej-ofa rumunske Lige 1.

Ovo je bila treća uzastopna pobeda Astre na gostovanjima u Krajovi, ali je gost do nje došao uz određenu dozu sreće. I kao i obično kada je Astra u pitanju, uz malo magičnog dodira Konstantina Budeskua, želje Crvene zvezde iz prethodnog zimskog prelaznog roka.

Budesku je asistirao kod prvog i trećeg pogotka Astre. U drugom minutu proigrao je Jonicu, a u 66. minutu na njegov centartšut je Sapunaru glavom zatresao mrežu.

A u četvrtom minutu gosti su mogli da izjednače, ali Zlatinski nije iskoristio penal. Strelac drugog gola za Astru bio je Sergiju Buš, a jedini pogodak za domaćina dao je Gustavo u 52. minutu iz penala.