""
""

Briž upalio sa malim kašnjenjem, Muskron na kraju brojao do tri

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.03.15. | 16:25

Ekipa Briža golovima u drugom delu utakmice stigla do važnog trijumfa, prvog u Pro ligi posle tri utakmice

Briž ne da prvo mesto. Plavo-crni su na svom terenu pobedili Muskron sa 3:0 u utakmici 28. kola belgijske Pro lige i učvrstili se na prvom mestu na tabeli. Ipak, Briž je do trijumfa došao brže nego što to pokazuje konačan rezultat.

Ono što je podjednako važno za ekipu koju trenira Mišel Prudom je to što je upisala prvu prvenstvenu pobedu posle tri utakmice posta.

Nisu mnogo toga pokazali domaći fudbaleri u prvom poluvremenu, pa su gosti iz Muskrona uspeli da sačuvaju mrežu. Ipak, to je bilo sve što su uspeli da urade na gostovanju na stadionu Jan Brejdel.

Ekipa Briža do vođstva je konačno došla u 50. minutu, kada je Hoze Iskijerdo bio najsnalažljiviji pred protivničkim golom. Cela priča bila je gotovo dva minuta kasnije kada je Tom de Suter povisio na 2:0 i navijači domaćih mogli su konačno da odahnu.

Posle drugog gola Briž je zaigrao opuštenije i još kvalitetnije, a kao nagrada za takav pristup došao je treći pogodak, doduše iz penala u 87. minutu, a strelac je bio Timi Simons.