""
""

Brazilski čarobnjak Lima ukrotio Zmajeve, velika pobeda Benfike u Klasiku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.12.14. | 22:54

Napadač Benfike dva puta zatresao mrežu i doneo svom timu prvu pobedu na Dragau još od 2005.

Brazilska magija napadača Lime slomila je Porto na stadionu Dragao i donela Benfiki veliku pobedu u najvažnijem meču portugalskog fudbala – 2:0. Lisabonski Orlovi tako su povećali prednost na šest bodova u odnosu na prve pratioce Porto i Vitoriju Gimarais.

Velikanu iz Lisabona ovo je prva prvenstvena pobeda u Portu još od 15. oktobra 2005. godine, kada je takođe bilo 2:0 za goste. Ujedno, večerašnji trijumf je tek drugi Benfikin na stadionu Dragao od njegove izgradnje u novembru 2003. godine.

Šampion Portugalije u svemu je večeras nadigrao velikog rivala koji je tek u finišu utakmice počeo da pokazuje znake života i u tom periodu promašio dve dobre prilike za gol.

Pre toga, Benfika je „gospodarila“ terenom, a momci trenera Žorža Žezusa tačno su znali šta i kako da rade na svakom delu terena kako bi potpuno otupeli oštricu protivnika.

Gosti su poveli u 36. minutu, kada je Maksi Pereira ubacio loptu iz auta u srce kaznenog prostora, odbrambeni igrači Porta stajali su kao skamenjeni, što je sjajno iskoristio Lima, ušunjao se između njih i matirao Fabijana Freitasa.

Sve dileme oko pobednika velikog derbija, ako ih je do tog momenta i bilo, Lima je rešio u 56. minutu, kada je natrčao na odbitak posle šuta Taliske i ćušnuo loptu u mrežu Porta.

Fudbalerima Porta ovo je bio prvi poraz u poslednjih 10 utakmica, kao i prvi neuspeh na Dragau u nacionalnom šampionatu ove sezone.