"Van Persi"

Brambl častio Junajted, Vidić nokautirao De Heu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 30.03.13. | 15:48

Defanzivac Sanderlenda nehotice skrenuo loptu u svoju mrežu i pomogao Đavolima da dođu do pobede

Van PersiMančester junajted ostvario je i sedmu uzastopnu pobedu u Premijer ligi i sada je pobegao na čak 18 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca i gradskog rivala Mančester sitija. Đavoli su teže nego što se očekivalo došli do sva tri boda na gostovanju protiv Sanderlenda, gde su prošle sezone ostali bez titule, pošto je jedini pogodak na meču postigao domaći igrač Brambl. U 27. minutu Van Persi je iskosa sa leve strane ušao u šesnaesterac, gotovo iz očaja šutirao, ali je lopta na nasreću Brambla pogodila u njegovu butinu i prevarila golmana Mignoleta – 1:0. Holanđanin je u finišu meča mogao da postigne gol i stigne Suareza iz Liverpula po broju pogodaka (on ima 19, a Urugvajac 22), ali je Mignoleta odlično intervenisao.

Detalj takođe vredan pažnje dogodio se sredinom drugog poluvremena kada su se Vidić i De Hea sudarili u vazdušnom duelu, pa je došlo do prekida od nekoliko minuta dok se ukazivala pomoć golmanu Đavola. I Vidić i De Hea su pustili krv, ali su obojica ostali na terenu do kraja utakmice. Odbrana Mančestera nije kapitulirala u Premijer ligi 660 minuta...