"Radost Lua Lue, strelca za Brajton"

Brajton, Hal i Policajci bez greške, Brentford se raspada!

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.08.15. | 18:27

Favoriti zabeležili trijumfe, dok je prošlogodišnji hit Čempionšipa poražen kao domaćin od Redinga

Radost Lua Lue, strelca za Brajton

Peto kolo engleskog Čempionšipa donelo nam je nekoliko zanimljivih rezultata. Favoriti su bili sigurni, posebno Brajton, Hal i Kvins Park Rendžers, koji su trijumfima održali korak na čelu tabele.

Najznačajniju cpobedu zabeležio je novi lider Brajton, koji je slavio u derbiju protiv Ipsviča kao gost sa 3:2. Kazenga Lua Lua i Hamed su na poluvremenu doneli prednost Galebovima, a iako je u nastavku tim Mika Mekartija stigao do izjednačenja, heroj meča Tomer Hamed je drugim pogotkom na utakmici u 67. minutu odveo goste na vrh Čempionšipa.

Prošlogodišnji premijerligaš Hal je bio siguran na domaćem terenu protiv novajlije u ligi Prestona (2:0), a golove za Tigrove postigli su Abel Ernandez u 37 i štoper Kertis Dejvis u 72. minutu, koji su nagovestili brz povratak ekipe Stiva Brusa u elitu.

Kvins Park Rendžers je ušao u pravu formu, zabeležio je i treću uzastopnu pobedu i to protiv Hadersfilda u gostima (0:1). Heroj trijumfa Policajaca bio je novajlija iz Groningena Tjarnon Čeri koji je postigao pobedonosni pogodak četiri minuta pre kraja utakmice.

Jedno od najprijatnijih iznenađenja prošle sezone Brentford ponovo je razočarao, ovaj put na svom terenu. Reding ih je savladao, stigao do prve pobede u šampionatu i nagovestio velike probleme za tim iz predgrađa Londona.

Značajne pobede u borbi za gornji deo tabele zabeležili su danas Midlsbro, Birmingem i Kardif i to na gostovanjima, a posebno impresivan bio je trijumf ekipe iz Velsa na gostovanju Notingem Forestu (2:0), koja je uz lidera Brajton i Lids jedini neporaženi tim u Čempionšipu.