"Brahimi"
"Brahimi"

Brahimi izmešao odbranu Nasionala, ostavio golmana ukopanog i skinuo paučinu sa gola u pobedi Porta (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 01.11.14. | 23:04

Zmajevi ne daju Orlovima da odlete daleko

BrahimiKako sve više odmiče portugalska Primeira sve je izvesnije da će borbu za šampionsku titulu ponovo voditi samo Porto i Benfika, a Zmajevi ne daju Orlovima da se odlepe na tabeli tako da je ekipa sa Dragaa rutinski savladala Nasional sa 2:0.

Domaća ekipa je već u devetom minutu došla do prvog gola, a strelac je neočekivano bio desni bek Danilo. Džekson Martinez je ozbiljno namučio golmana gostiju udarcem glavom, a na odbijenu loptu je natrčao Brazilac i iz skoro mrtvog gola zatresao mrežu.

Oko 30.000 ljudi na Dragau je u 74. minutu imalo priliku da vidi jedinstvenu majstoriju Jasinea Brahimija, Alžirac je u kaznenom izmešao odbranu Nasionala, i lansirao projektil u gornji levi ugao gola, skinuo paučinu i ostavio golmana ukopanog.

Porto i dalje zaostaje jedan bod za liderom i aktuelnim šampionom Benfikom, ali ako majstori poput Brahimija nastave ovako da igraju Orlovi će imati težak posao da odbrane titulu.