""
""

Bragina demonstracija sile i šest golova slabašnom Feirenseu! Fonte i Eduardo - X2, Hasan i Orta - X1 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.11.16. | 23:10

Ekipa sa severa Portugalije rasturila ekipu sa daleko najlošijom odbranom u Ligi - 6:2

Gde god da se sretnu, fudbaleri Brage unakaze Feirense! U svakom dosadašnjem susretu padalo je bar po tri gola, obično su svi završavali u mreži Feirensea, ali večeras Braga je izvela jednu pravu demonstraciju sile. Sa šest golova u mreži protivnika, a ukupno osam na meču - 6:2.

Kiša golova i pravo uživanje za navijače Brage. Svi oni koji su se danas sjatili na Gradski stadion imali su šta i da vide. I nisu dugo čekali da bi goleada počela.

Već posle osam minuta Rui Fonte iskoristio je jedan ničiji odbitak i smestio loptu u nebranjenu mrežu.

Samo pet minuta kasnije Braga je častila goste. Zapravo, to je učinio srpski internacionalac Lazar Rosić autogolom, sticajem nesrećnih okolnosti.

Ali, ni ovaj rezultat nije dugo bio aktuelan. Već u 22. minutu Ahmed Hasan vratio je vođstvo na Braginu stranu, da bi onda Fonte udvostručio prednost i tako praktično overio tri boda.

Tek što je drugo poluvreme počelo, usledila je petominutna minijatura Vilsona Eduarda. Prvo u 55, potom i 60. minutu portugalski napadač tresao je mreže nesrećnog Feirensea i činilo se da bi to moglo da bude sve što se tiče ove utakmice. Međutim, nije.

Već pet minuta kasnije Platini je pokušao da sačuva obraz Feirensea spektakularnim pogotkom iz slobodnog udarca sa gotovo 25 metara, ali Rikardo Orta je u poslednjim trenucima meča iskoristio savršeno dodavanje Čeka i postavio konačnih - 6:2.