"Nuri Sahin u duelu sa Firiminiom iz Liverpula "

Borusija vratila dugove: Sahin kao kod Klopa, asistencija i gol za pad Herte (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.08.17. | 20:27

Slavlje u Dortmundu

Nuri Sahin u duelu sa Firiminiom iz Liverpula Neki dugiovi su došli na naplatu. Oni iz prošle sezone. U njoj je Herta odolela na Vestfalenu (1:1) i tukla Borusiju u Berlinu (2:1), međutim, na koncu subotnjeg programa drugog kola Bundeslige nije imala šanse protiv razigranog domaćina u Dortmundu. Ekipa holandskog stratega Petera Boša slavila je 2:0 i zbog činjenice da nije primila gol u početnih 180 minuta izbila na čelo tabele, ispred šampionskog sastava Bajerna.

Pred 80.860 gledalaca, uglavnom u žutim dresovima, u junaka susreta izrastao je Nuri Sahin. Turski vezista je bio neuhvatljiv za odbranu Herte, kao u vreme dok ga je trenirao Jirgen Klop. Najpre je u 15. minutu elegantno centrirao Pjeru Emeriku Obamejanu, a Gabonac iz prve pogodio mrežu za inicijalno vođstvo, da bi u 57. zategao praćku sa ivice kaznenog prostora i matirao golmana Jurija Jarštajna. Bio je to prvi Sahinov giol u Bundesligi još od 13. februara 2015, otad je prošlo 925 dana.

Ekipa Pala Daradija bila je maltene bezopasna dok su na terenu bile udarne igle Kalu i Ibišević, tek u završnih pola sata, kad je već imala debeli minus, počela je da preti, ali ništa od toga nije bilo previše opasno za Milionere.

NEMAČKA 1 - 2. kolo:

Keln - Hamburger 1:3 (0:2)