""

Bornmaut uz vatromet golova proslavio povratak na vrh Čempionšipa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 06.03.15. | 22:48

Pitmen i Riči se po dva puta upisali u listu strelaca, a tačku na "i" stavio je Kuk

Bornmaut je definitivno izašao iz krize, posle Vulverhemptona kod kuće sada je kao gost na pleća oborio i Fulam, a povratak na vrh Čempionšipa obeležio je uz vatromet golova – 5:1. Bornmautu je tako nastavio tradiciju na Krejven Kotidžu, gde ne zna za poraz na poslednjih pet mečeva, od čega je dobio tri, a poslednji put kada je londonskom klubu postigao četiri i više golova bilo je sada već davne 1929. godine. Fulam je poslednji put slavio u aprilu 1992. godine...

Lider je praktično već u prvom poluvremenu, pogocima Pitmena (prekinuo golgeterski post od 12 mečeva u svim takmičenjima, a poslednji put se u listu strelaca upisao baš protiv Fulama krajem minule godine) i Ričija, trasirao put ka pobedi u Londonu, a u nastavku je bilo samo pitanje koliko će puta golman domaćih Betineli vaditi loptu iz svoje mreže. Pitmen je drugim golom na meču poručio da će ih biti dosta, bez obzira što je Smit vrlo brzo uspeo da smanji rezultat, pošto je posle isključenja Amorebjeta sve bilo gotovo. Do kraja meča u listu strelaca upisao se još jednom Riči, a tačku na „i“ stavio je Kuk.