""
""

Bordo zamalo srušio blindiranu tvrđavu! Rolan pokazao da Anže ipak može da primi gol (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.12.15. | 19:18

Odbrana Anžea je kapitulirala, ali na kraju ipak nije izgubila od Bordoa. Meč 18. kola Lige 1 završen je rezultatom 1:1, domaćin je tek 10. put ove sezone kapitulirao, ali je odbrana Anžea još jednom pokazala da joj je u ovom trenutku malo ko ravan u Evropi.

Ipak, čast da sruši kapiju blindirane tvrđave, kako su mnogi nazvali Anže, imao je urugvajski fudbaler Dijego Rolan u 40. minutu.

Uspeli su, međutim, fudbaleri najprijatnijeg iznenađenja u Ligi 1 ove sezone da izbegnu poraz na ovoj utakmici zahvaljući pogotku Romana Tomasa sedam minuta pre kraja.

Ovaj bod ipak neće baš previše značiti Žirondincima jer su i dalje u donjem delu tabele uz konstantnu pretnju borbe za opstanak u eliti.

Pobednika nije večeras nije bilo na stadionu Velodromu, gde su Olimpik Marselj i Gazelek Ajačio takođe odigrali 1:1.

Slavnom klubu sa juga Francuske ovo je bio sedmi uzastopni meč bez poraza, mada je malo verovatno da će taj podatak zadovoljiti temperamentne navijače iz Marselja.

Gosti su čak i poveli u 19. minutu golom Žaka Zua iz penala, ali je konačan rezultat postavio Miču Bačuaj u 37. minutu.

Olimpik je od 51. minutu morao da igra i bez isključenog Abdelaziza Barada. Uprkos tome, gosti nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost, pa su ovim bodom ostali na 16. mestu na tabeli.