"BOJAN SUBOTIĆ"

Bojan Subotić oduvao Megine klince, Olimpija osvojila Zadar

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.11.14. | 20:40

Skoro savršena partija bivšeg Zvezdinog krila

BOJAN SUBOTIĆPodgorička Budućnost nije prikazala svoju najbolju partiju ove sezone, ali je odigrala sasvim dovoljno za pobedu protiv Mega Vizure - 88:80. Crnogorci su inače veoma efikasnu Mega Vizuru sveli na mali broj poena i tako došli do šeste pobede u ABA ligi posle sedam kola.

Budućnost je do prve velike prednosti došla posle serije od 10:0 pri rezultatu 14:12. Planinić, Rejnolds, Dašić i Subotić su se izređali nakon velikih grešaka Čantekina i Bojića pa je su Podgoričani otišli na već ozbiljnih 24:12.

Probudili su se Megini klinci krajem prvog poluvremena, stigli na minus tri (32:29),  ali je domaći tim „stegao” odbranu u finišu druge četvrtine, i brzo ostvario novu visoku prednost od 11 poena (44:33).

Mega nije uspela da adekvatno odgovori u drugom poluvremenu, pa je prednost domaćeg tima uglavnom gravitirala između 10 i 20 poena. Fantastičnu partiju u pobedničkoj ekipi, pružio je bivši igrač Crvene zvezde, Bojan Subotić, koji je ubacio 22 poena uz perfektan šut za tri poena (3-3), i čak 90 odsto za dva (6-7). Pomogao mu je Vladimir Dašić sa 18 poena, dok su u dresu Mega Vizure, najbolji bili Dušan Čantekin (17 poena) i Aleksandar Marelja (14).

Union Olimpija je zabeležila važnu pobedu na teškom gostovanju u Zadru, a predvodio ju je sjajni Rupnik sa 18 ubačenih poena.