""
""

Bilić i Bešiktaš mogu samo da jašu magarca: Konja golom iz kornera rastužila crno-beli deo Istanbula! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.05.15. | 21:05

Večerašnjim porazom od Konje (0:1) Bešiktaš i teoretski ispao iz šampionske trke

Sve što su radili prethodnih devet meseci stručni štab i igrači Bešiktaša bacili su pod noge za samo osam dana! Sve je počelo remijima u sudaru sa Gacijantepom i  Akhisarom, a zavšrillo se večerašnjim šokantnim porazom od Konje – 0:1.

Mada je u jednom trenutku čak i stavio ruku na šampionski pehar Bešiktaš je večerašnjim neuspehom ostao i bez teoretske šanse da se bori za najviši plasman. Crno-beli iz Istanbula dva kola pre kraja prvenstva imaju sedam bodova manje od lidera i mrskog gradskog rivala Galatasaraja.

Iako im je pobeda ostavljala šampionsku nadu fudbaleri Bešiktaša odigrali su vrlo, vrlo prosečan meč. Bez Gokana Torea u prvoj postavi Bilićev tim nije imao ofanzivnu kreaciju. Domaćin je za 90 minuta uputio samo četiri šuta u okvir gola Konje.

Mršav podatak za ekipu koja stremi najvišim ambicijama. Crno-beli deo Istanbula definitivno je zaplakao u 81.minutu. Vezista Konje, rumunski internacionalac, Gabrijel Torje odlučio da uputi direktan udarac iz kornera, golman Bešiktaša Guvenc je očajno reagovao i dozvolio da lopta prođe pored njega i zakoprca se u mreži pored leve stative.

Meč između Bešiktaša i Konje odigran je po oluji. Iznad stadiona sevale su munje, ali u redovima domaćeg tima nije bilo "munje" koja može da preokrene rezultat