"Bijelsa i Aju"

Bijelsi se ipak osladila prva kafa: Marselj velikim preokretom zapalio Velodrom i prišao Monaku na dva boda zaostatka! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.05.15. | 23:06

Alesandrini namestio prvi, a onda postigao pobedonosni pogodak domaćeg tima u 87. minutu i vratio Olimpik u borbu za plasman u elitno evropsko takmićenje - 2:1

Bijelsa i Aju

Fudbaleri Monaka bili su na korak od vrednog boda u direktnom okršaju za plasman u Ligu šampiona sa Olimpikom iz Marselja na Velodromu, čime bi napravili značajan korak ka tom velikom cilju, ali im je planove u 87. minutu pokvario Roman Alesandrini, koji je doneo zlata vredne bodove ekipi Marsela Bjelse - 2:1 (0:1).

Domaćin je izuzetno loše otvorio utakmicu, a očajnu reakciju domaćih defanzivaca već u 45. sekundi kaznio je fenomenalno Žoao Mutinjo, koji je pogodio donji desni ugao nemoćnog Stiva Madande. Marselo Bjelsa je u tim trenucima još uvek pijuckao svoju prvu kaficu, ali ni jednog trenutka nije izgledao zabrinuto.

Zato jesu navijači Olimpika, koji su čak do 79. minuta čekali konkretno rešenje svojih napadača. Sjajni Alesandrini je sjajno sa druge stative pronašao Andrea Ajua u srcu peterca, pa ovom nije bilo teško da svom klubu donese izjednačenje i zapali atmosferu na stadionu.

Euforija koja je nastala na tribinama očigledno je bila isuviše teška za Kneževe, koji su poklekli tri minuta pre isteka 90. minuta. Dugo je lopta kružila oko šesnaesterca gostiju, a ključnu odluku napravio je Paje, koji je poslao pravovremeni povratni pas za Alesandrinija, a ovaj preciznim udarcem pogodio nebranjeni deo mreže Danijela Subašića.

Sitacija oko borbe za treće mesto koje vodi u kvalifikacije za elitno evropsko takmičenje sada je izuzetno komplikovana. Monako je treći sa 65 bodvoa,  a dva manje imaju Marselj i Sent Etjen. Odluka će pasti u poslednja dva kola, ali je još uvek sve u rukama Kneževa.

LIGA 1 - 36. KOLO

PSŽ – Gengan 6:0 (2:0)