"Adut Jagodine: Mladen Popović"

Bez pobednika u derbiju začelja: Radnik ostavio fenjer u Jagodini

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.10.15. | 20:57

Surduličani odoleli (1:1) u meču u kome su golovi pali sa bele tačke pa su se vratili kući sa slađim delom kolača

Adut Jagodine: Mladen Popović

Derbi začelja Superlige između Jagodine i Radnika pod Đurđevim brdom završen je miroljubivo – 1:1.

Domaćin je imao više od igre, bio je agilniji u većem delu meča, ali su gosti iz Surdulice uspeli da se dokopaju jednog boda posle kojeg je fenjer ostao kod Jagodinaca.

Radnik je bolje otvorio meč, oskoljen bodom iz meča sa Partizanom minule srede, tim iz Surdulice je stigao do prednosti u osmom minutu i to sa bele tačke. Slaviša Stojanović je bio precizan, pa je Radnik brzo došao u vođstvo.

Jagodina se trgla nakon tog pogotka gostiju, zaigrala je ofanzivnije, a najopsniji bio je napadač domaćih Mladen Popović. Upravo nad njim je načinjen i prekršaj u 50. minutu, kada ga je oborio Miloš Krstić, a Uroš Nikolić je bio precizan sa bele tačke za 1:1.

Mogao je domaćin i do pobede na ovom meču, a najbolju priliku za Ćurane propustio je jedan od boljih u redovima domaćina Nikolić čiji je šut izblokiran u 71. minutu, pa je meč završen nerešenim rezultatom.