""
""

Baterfild od Tigrova napravio male mace, pa Derbi sada kolo vodi (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 27.11.15. | 22:55

Derbi Kaunti je novi lider engleskog Čempionšipa. U uvodnoj, ujedno i derbi utakmici 18. kola, gostujući Ovnovi su savladali Hal Siti sa 2:0.

Apsolutni heroj večeri za navijače crno-belih iz Derbija je vezista Džejkob Baterfild koji je oba puta upisao svoje ime na semaforu KC stadiona na severo-istoku Engleske.

I sve to ovaj bivši mladi fudbaler reprezentacije Engleske uradio je u prvom poluvremenu, odnosno u 18. i 34. minutu. U obe situacije Baterfild je pogađao mrežu udarcima sa ivice kaznenog prostora.

Ovo je Hal Sitiju bio prvi poraz u Čempionšipu posle čak 12 utakmica, a prethodni put izgubili još 12. septembra u duelu sa Brajtonom,

Ipak, Čempionšip bi u subotu mogao da dobije novog lidera, a to će biti upravo ekipa Brajtona koja ima dva boda manje od Derbija i dočekuje Birmingem Siti.