"Mikel San Hoze"

Baski se poigrali sa zdravljem navijača Levantea - od 0:2 do 2:2 u 88. i 91. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.04.16. | 13:59

Levante ispustio veliku šansu da se približi opstanku

Mikel San HozeJaz između najvećih i najmanjih umalo je učinio svoje. Istina, Bilbao nije u grupi Barselone, madridskog Atletika i Reala, ali je odmah tu negde, komforno ušuškan ispod Viljareala, na mestu koje vodi u Ligu Evrope. Levante je bio na dobrom putu da iskoristi tu nezainteresovanost, ali su Baski na kraju ipak odlučili da sebe poštede kritika da su rivala pustili da se značajno primakne opstanku u eliti. Gubili su sa 0:2, samo da bi u poslednjim trenucima meča stigli do konačnih 2:2.

Viktor Kasadesus je u 13. minutu načeo goste iz Bilbaa, da bi sve nade Atletika da će izbeći poraz ugušio autogol nesrećnog Ćabijera Ečeite posle pokušaja Hosea Luisa Moralesa da loptu vrati u srce peterca. Avaj, taman kada su se domaći ponadali da će oživeti šanse da opstanu u društvu najvećih gosti su spustili rampu na sanjarenja.

U 88. minutu maestralna kombinacija Markela Suasete i Injakija Vilijamsa kojom je izbačena kompletna odbrana Levantea i omogućila ovom prvom da uz malo sreće smanji zaostatak na 1:2. Ispostavilo se, pritom, da je njihov ringišpil izazvao nešto trajniju vrtoglavicu u glavama domaćih, pa je u sudijskoj nadoknadi i Mikel San Hoze uspeo da umakne čuvarima i pogodi za konačnih 2:2.

Bilbao je ponovo peti, mada bi Selta mogla da ga pretekne ako u ponedeljak savlada Granadu u Vigu. Nije ni bitno doduše, ruku pod ruku će i jedni i drugi u Ligu Evrope. Levante će verovatno u Segundu, pošto tri kola pre kraja sezone ima četiri boda manje baš od Granade. I gostovanja kod Malage i Rajo Valjekana, te susret sa Atletikom iz Madrida na domaćem terenu.