""
""

Bašekšehir iz dvojke u keca za povratak na vrh (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 13.05.17. | 17:05

Izgleda da u Turskoj ne može bez drame. Fudbaleri Bašakšehira zaseli su na čelo tabele Superlige makar do ponedeljka uveče posle preokreta i pobede protiv Gacijantepa od 2:1 u 31. kolu.

Sada imaju bod više od aktuelnog šampiona i jedinog konkurenta, Bešiktaša koji u poslednjem meču ovog kola gostuje kod Burse.

Iako je domaćin dominirao na terenu od prvog sudijskog zvižduka, Gacijantep je prvi zatresao mrežu. Strelac je bio Tokelo Ranti u 26. minutu.

Uspevao je gostujući tim da se odbrani do kraja poluvremena, ali je u nastavku Bašakšehir stigao do tri boda koja bi možda mogla da budu i odlučujuća u borbi za trofej.

Iskusni 33-godišnji vezista Marsio Mosoro doneo je izjednačenje u 57. minutu, da bi devet minuta kasnije Mustafa Pektemek zatresao mrežu Gacijantepa i postavio konačan rezultat.

Ovo je ekipi Bašakšehira bila treća uzastopna prvenstvena pobeda, a Genčlerbirligi ni peti put zaredom nije uspeo da savlada rivala iz Istanbula.