""

Barsini đaci za Espanjolovu renesansu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 23.09.13. | 23:57

Tim iz Barselone pobedio i treći put u sezoni i izbio na visoko četvrto mesto na tabeli

Ove godine ćemo izgleda gledati neki novi Espanjol koji će opet biti stanovnik gornjeg doma španske Primere i boriti se za izlazak na evro-scenu. Katalonci ni u petom kolu nisu osetili gorčinu poraza. Šta više pobedili su treći put ove sezone i popeli se na visoko četvrto mesto na tabeli koje dele sa Viljarealom.

Četa Havijera Agirea je rezultatom 3:2 porazila Atletik Bilbao koji je takođe dobro započeo sezonu. Junaci trijumfa su bili dvojica fudbalera koji su ponikli u Barseloni, ali nikada nisu dobili pravu šansu na Nou Kampu. Vezista Viktor Sančez i napadač Serđo Garsija.

Sančez je u 24. minutu evrogolom načeo goste iz Baskije, koji su ipak uspeli da preko De Markosa odu bez rezultatskog deficita na poluvreme. Ali, potom je napadač Garsija doneo novo vođstvo domaćima, a Sančez svojim drugim golom rešio pitanje pobednika. Atletik je u nadoknadi vremena smanjio preko Ibaija, ali već je bilo kasno.