""
""

Barsina rafalna paljba po Valjadolidu: Sančez, Ćavi i Nejmar se igrali, Tata ušao u istoriju! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.10.13. | 23:48

Herardo Martino postao prvi trener ikada koji je u Primeri zabeležio osam uzastopnih pobeda na startu šampionata

Osam utakmica - osam pobeda! Barselonina rapsodija u eri Tate Martina ne prestaje ni posle susreta sa Valjadolidom. Šta više, Blaugrana je još jednom pokazala zašto je jedan od glavnih favorita za osvajanje titule i propisno isprašila ekipu iz regije Kastilje i Leona - 4:1.

Doduše, Valjadolid jeste prvi poveo, preko Havija Guere u 15. minutu, ali to je samo probudilo inat kod igrača aktuelnog šampiona, koji su vrlo brzo vratili stvari na svoje mesto.

Aleksis Sančez je već u 14. minutu iskoristio asistenciju Telja i prelepim udarcem sa 17-18 metara izjednačio rezultat i najavio potpuni potop gostiju.

Ipak, do narednog pogotka čekalo se sve do 52. minuta. Teljo se još jednom našao u ulozi asistenta, a egzekutor je bio Ćavi.

U 64. minutu bilo je 3:1. Igrači Valjadolida izgubili su posed lopte na sredini terena, a onda je usledio mat u tri poteza i drugi gol Sančeza, kojim je i definitivno rešeno pitanje pobednika.

Ipak, poslednju reč imao je Nejmar nekoliko napada kasnije, a arhitekte kompletne akcije bili su prethodni strelci, Sančez i Ćavi. Pomenuti dvojac odličnim duplim pasom izbacio je odbranu rivala iz igre, a mladom Brazilcu ostao je lakši deo posla. Golman Marino je bio nemoćan, a bio je jedan od boljih aktera na terenu, uprkos ubedljivom porazu.