""
""

Barsa na Mestalji spasila bod, Atletiko pobegao Realu sedam bodova (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.02.13. | 22:53

Katalonci u Valensiji odigrali 1:1, ali je domaćin u finišu propustio priliku da osvoji ceo plen. Jorgandžije dobile Betis

Barselona je ponovo zaustavljena. Puleni Tita Vilanove odigrali su 1:1 na Mestalji sa Valensijom, ali mogu biti potpuno zadovoljni ostvarenim rezultatom jer je u finišu meča domaći tim propustio sjajnu priliku da osvoji sva tri boda.

Za to je najzaslužniji bio Viktor Valdes koji je u samom finišu ispravio kardinalnu grešku Pikea i sa dve uzastopne intervencije sprečio Soldada da dovede svoj tim u vođstvo.

Barselona je u ovom meču diktirala tempo, ali su domaći fudbaleri ka golu Viktora Valdeza uputili čak 18 šuteva, od kojih je šest išlo u okvir gola.

Situaciju na ovom meču po Katalonce zakomplikovao je Ever Banega pogotkom u 33. minutu. Ipak, samo šest minuta kasnije Mesi je sa bele tačke postavio konačan rezultat.

Barsa je sa ovim bodom uvećala svoju prednost u odnosu na Atletiko Madrid na 12 bodova, dok se Valensija izjednačila na šestoj poziciji sa Rajom.

Atletiko Madrid opravdao je ulogu favorita protiv Betisa i došao do velika tri boda koja su ga učvrstila na drugom mestu. Madriđani su se dugo mučili protiv ekipe iz Sevilje, ali su na kraju ipak slavili minimalnim rezultatom - 1:0.

Gol odluke delo je Koste u 61. minutu.

Atletiku će ovaj trijumf značiti i prošlonedeljnog debakla u Bilbaou, kada je Atletik tukao izabranike Dijega Simeonea sa čak 3:0.

Real Sosijedad nije imao nikakvih problema sa Majorkom i slavio je rezultatom 3:0.