""

Bačuaji spasao Standard novog poraza

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.10.13. | 16:30

Šarlroa je dva puta vodila, ali nije uspela da sačuva prednost do kraja

Sa devet uzastopnih pobeda u isto toliko kola Pro lige Standard Lijež imao je najbolji start u Evropi. Mnogi su mislili da "poludelu" ekipu Gija Luzona niko ne može da zaustavi, međutim... Poraz od Zulte Varegema u prethodnom kolu očigledno nije bio samo kamen spoticanja, već nešto više. Jer, Standard je i drugu utakmicu zaredom ostao bez kompletnog plena, ovog puta na svom terenu odigrao je 2:2 sa ekipom Šarlroa.

Domaćin je dva puta morao da stiže prednost rivala, u tome je uspevao, ali nije imao snage da napravi konačni preokret rezultata i upiše jubilarni deseti trijumf u šampionatu.

Gosti su poveli krajem prvog dela igre, tačnije u 37. minutu, kada je strelac bio David Pole. Prednost crno-belih trajala je sve do 65. minuta, kada je Žele Van Dam matirao Mandandu i vratio svoj tim u igru.

Ipak, gosti su preko defanzivca Sebastijana Devaesta ponovo došli u prednost, a taman kada su mnogi pomislili da će i Šarlroa otkinuti sva tri boda favorizovanom Standardu svoje prste umešao je Miču Bačuaji. Talentovani 20-godišnji Belgijanac upisao je svoj deveti gol u sezoni, u poslednjim momentima utakmice i svom timu doneo jedan bod, koji ih drži na vrhu tabele.