"Azar"
"Azar"

Azar kroz noge De Hei: Čelsi još dva koraka do krunisanja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.04.15. | 20:19

Plavci su pobedili Mančester junajted sa 1:0, Branislav Ivanović i Nemanja Matić blizu novog trofeja

AzarČelsi jednako Eden Azar! Plavci su u derbiju 22. kola Premijer lige savladali Mančester junajted sa 1:0 i napravili odlučujući korak ka šampionskoj tituli, a pobedonosni gol postigao je Belgijanac u 38. minutu. Izabranicima Žozea Murinja nedostaje još dva trijumfa, možda već protiv Arsenala i Lestera, kako bi četiri kola pre kraja i matematički obezbedili trofej. A za to će svakako najzaslužniji biti Azar, koji je na poslednjih 17 mečeva učestvovao u postizanju 15 golova - osam puta je sam zatresao protivničku mrežu i upisao sedam asistencija.

Junajted je krenuo silovito, cilj je bio da u prvih 15 minuta postignu gol i utišaju Stamford Bridž, a najbliži tome bio je Vejn Runi. Napadač Đavola je u 4. minutu odlično šutirao i većina je pomislila da je postigao gol za TV špice, međutim, pogodio je metalnu šipku iza gola, lopta je zanjihala mrežu i naterala De Heu da se poraduje fantomskom pogotku. Potom su Plavci preuzeli konce igre i počeli sve više da pritiskaju goste. Agresivnost se isplatila u 38. minutu, kada je Oskar proigrao Azara, a ovaj potom kroz noge matirao De Heu. Koliko je u tim trenucima Mančester bio nemoćan govori i podatak da Falkao nije imao nijedan kontakt s loptom u šesnaestercu Čelsija tokom prvog poluvremena...

Ista slika viđena je i u nastavku igre. Čelsi je mogao da reši pitanje pobednika u 54. minutu, kada je Drogba gotovo savladao De Heu, ali lopta je skrenula na putu ka golu, gde je stigao Azar i iz teške pozicije pogodio prečku. To je bio znak Đavolima da se kolo sreće možda okreće i da je vreme da krenu ponovo sa napadima kao na početku meča. Najbolju šansu je imao Falkao u 77. minutu, ali je iskosa sa leve strane pogodio spoljašnje mesto gde se spajaju stativa i prečka. Kolumbijac nije uspeo da spreči Plavce da dođu do četvrte, možda i ključne pobede, a samim tim prekinuta je i serija Đavola od četiri uzastopna trijumfa.

Branislav Ivanović i Nemanja Matić blizu su novog trofeja sa Čelsijem...